OMActivities Etkinlik Takvimi

Etkinliklerinizi gönderin - Yukarıdaki Takvime ekleyelim !

Ne dediler?


Bu sayfada, diğer bloglarda OMActivities hakkında kimin ne dediğini okuyabilirsiniz. Eğer sizin de OMActivities  hakkında yazdığınız bir yazınız varsa,  avatarınızla birlikte info@omactivities adresine gönderebilirsiniz.
James bond ile büyüyen kaç nesil gizli ajan olma hayalleri kurdu kim bilir. işte bu hayaller, secret agents ıstanbul ile 15 günlüğüne de olsa gerçeğe dönüşüyor. kalp atışlarınızı duyar gibiyiz. zira bu oyun sonsuz eğlence, heyecan ve yeni insanlarla tanışma fırsatı sunuyor. secret agents, günlük hayatınıza adapte edebileceğiniz bir ajanlık oyunu aslnda. katılmak için başvurduğunuzda size bir dosya teslim ediliyor. bu dosyanın içinden, yine gönüllü olarak oyuna katılan ama sizin daha önce hiç tanımadığınız birinin adı-soyadı, fotoğrafıü ev-iş adresler, hatta telefon numarası çıkıyor. amacınız ise bilgilerini elinzide tuttuğunuz hedefinizi 15 gün boyunca aramak, bulmak, takip etmek ve uygun bir zamanda da silahınızı çekip vurmak. ''vurmak'' derken, ateşli silahlardan bahsetmiyoruz. oyuncak silah veya su tabancası gibi masumane oyuncakları kullanıyorsunuz. tüm oyun süresince, oyunun yöneticisi de yarışmacıları takip ediyor. sürekli değerlendiriyor, oynayanların izini sürerek oyun kurallarına aykırı bir şeyler yapıp yapmadıklarını denetliyor. yani öyle kafanıza göre kuralsız bir şekilde davranmıyorsunuz. 

fakat bu takip tek taraflı değil, secret agents ıstanbul'un heyecanı da bu noktada başlıyor zaten! sizin de peşinizde biri var ve 15 gün boyunca ''ölümün'' soğuk nefesini ensenizde hissediyorsunuz.

www.trendsetteristanbul.com


Imagine the mission to seek out a cache in the old city district of Sultanahmet or along the banks of the Bosporus.Geocaching in Turkey is nothing if not adventurous as players seek out caches, special boxes hidden throughout the city, in what could best be described as a modern-day treasure huntBumerang bloggerlarından Omactivities, bir grupla birlikte geçtiğimiz hafta sonu çevrelerine karşı duyarlılığını göstermek için Çekmeköy’de bir araya geldi.

Özgehan ile iyi içerik kampında başlayan arkadaşlığımız, çok defalarca buluşmayı denesekte başarılı olamadık, sonunda dün akşam (10.09.2013) Türkiye’de öncüsü olduğu, Geocaching ( hazine veya kutu saklama ) oyunu için, moda çay bahçesinde yapılan toplantılarına katıldım. Sonunda buluşmuş olduk.


İlk kutumu yerinde görmüştüm, saklayacağım kutularımı da Omaggo'nun detayı açıklamaları sayesinde hazırlamıştım. Artık Çanakkale'yi Geocaching cenneti yapabiliriz :)Geçenlerde, MBA’den sınıf arkadaşım Özgehan Omağ bir ders için yaptığı sunumda Geocaching’den bahsetti. Hem onun keyifli anlatımının etkisiyle hem de konunun ilginçliği nedeniyle Geocaching’i ben de biraz araştırmaya başladım. Konu bana ilginç geldiği için sizinle de paylaşayım dedim.
Geocaching dünya çapında çok uzun süredir oynanan bir oyun. Ben daha önce duymuş maalesef üzerinde durmamıştım. Geçen gün bir video izledim ve neler kaçırdığımı anladım. Macera, eğlence ve heyecan arayan ve yeni yerler görmek isteyen kişiler için birebir yani benim için. Üstelik hiç tanımadığın dünya çapında pek çok insanla etkileşime geçmekte cabası.

Blogger olmayı seviyorum. Hiç beklemediğiniz anlarda başka bloggerlardan yeni şeyler öğreniyorsunuz. Sevgili beyaz kitaplık Geocaching hakkında Özgehan Beyi konuk yazar olarak almış. Bu sayede bende bu oyundan haberdar oldum.
Ben de "Geocaching" ile Ağustos ayında tanıştım. Yazarkafe'de gezerken OMActivities blogunda okuduğum yazıyla, "Geocaching" oyununa hayran olup, "İşte benim hobim bu" demem bir oldu. :) Eşimle oyunu paylaştığımda, O'nun da tepkisi benimki gibi oldu. Dolayısıyla yeni bir hobi edinmiş olduk. Ağustos ayından bu yana "Geocaching" ile ciddi anlamda ilgileniyoruz. Kutularımızı saklıyoruz. Çevremizdeki kutuları buluyoruz. :)


   
Türkiye’de daha popüler olmamış  ama dünyada 5 milyondan fazla oyuncusu bulunan geocaching oyunu hakkında OMActivities'de bilgi bulabilir bu konuda etkinlikler ve ödüllü yarışmalara katılabilirsiniz.
   


Beyaz kitaplık severek takip ettiğim bloglar'dan bir tanesidir.Mail yoluyla gelen blog yazısında şöyle bir şey vardı geocaching mi? o da nedir diye.Yazının devamını okuyunca çok ama çok heyecanlandığımı söyleyebilirim.Kaç günlerdir ne yazsam nasıl yazsam neler yazsam diye düşünüyorum.Bir şekilde start'ı vermeliydik.
Gökçen Gökyer Blog 2. Kez OMActivities Diaries'te OMActivities bloga bu ikinci ziyaretim. Seviyoruz misafirlikleri Türk Toplumu olarak... Bu seferki yazım Ankara'daki aktivitelere dair Lasertag... Buyrunuz;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...