OMActivities Etkinlik Takvimi

Etkinliklerinizi gönderin - Yukarıdaki Takvime ekleyelim !

Scavenger Hunt Nedir?

Scavenger Hunt Oyunları kişisel yaratıcılığın ortaya çıktığı çok eğlenceli hem kişisel hem de takım çalışması bakımından oyuncuları geliştiren çok eğlenceli etkinliklerdendir. Bu oyunda katılımcılardan bireysel veya grup olarak listelenmiş malzemeleri, bir görevi yerine getirerek veya fotoğrafını çekerek (satın almadan) bulmaları istenir. 
Genellikle ilk bitirenin kazandığı ama bazı oyunların da puanlama sistemi ile yapıldığı bir oyundur. 

Scavenger Hunt oyunlarının ilk uygulandığı zamanlar Amerika'da 1930 seneleri olduğu söylenmektedir. Hatta Scavenger Hunt oyunları bazı filmlere konu bile olmuştur. 1997 senesinde çekilen David Fincher 'in yönettiği Michael Douglas  The Game filmi  Scavenger oyununu oldukça farklı bir şekilde izleyicilere göstermiştir. 
Amerika'da TV serisi olarak Amazing Race Yarışması 2001 senesinden beri  yapılmaktadır ve Scavenger Hunt oyununun farklı bir şekli olarak gösterilebilinir. (Seyretmediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz) 

Scavenger Hunt oyunları açık arazide (şehir içinde ve dışında, parklarda vs) ayrıca kapalı yerlerde (alışveriş merkezlerinde, evlerde, mağazalarda vs) oynanabilir. Süreleri 1 saat ile 24 saat arasında çeşitlilik gösterebilir. Bu yüzden Scavenger Hunt oyunlarını tek bir kategoride tanımlamak yapılan en büyük bir hatalardan biridir.

Eğlenmek ve takım çalışması yapmak isteyen kişiler ve gruplar için özelleştirilmiş Scavenger Hunt Oyunları olabileceği gibi kurumsal firma çalışanlarının da oynadığı birbirleri ile tanışmalarını sağlayan eğlenerek rakip olabilecekleri oyunlar da mevcuttur.

OMActivities.com Istanbul Scavenger Hunt' ın yaratıcısı ve uygulayanıdır. Istanbul'da belirli noktalardan başlayarak oynanan bu oyunlara katılmak isterseniz veya Scavenger Hunt Oyunları hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için : Istanbul Scavenger Hunt nedir? 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...