OMActivities Etkinlik Takvimi

Etkinliklerinizi gönderin - Yukarıdaki Takvime ekleyelim !

5 Mart 2014 Çarşamba

04 Mart 2014 Geocaching Istanbul Toplantısında neler oldu?

Mükemmel bir Geocaching Türkiye toplantısını daha geride bıraktık. 20 kişi üzerinde katılımcı ile Istanbul Kadıkoy Balon Cafe'de yaptığımız Geocaching Türkiye toplantımız yine çok eğlenceli geçti. 5 farklı ülkeden katılımcının olduğu toplantıda ilginç konular üzerinde beyin fırtınası yaptık, önümüzdeki ay neler yapacağımızın planlarını ortaya çıkardık. 


Toplantıda neler konuşuldu ne kararlar alındı: 
- 15 Mart Ankara Toplantısı'na nasıl gidileceği
Tren olsaydı trenle, eğer yeterli çoğunluk olabilirsek özel minibüs kiralayarak gitmeye karar verdik. Aksi taktirde otobüs ile gidilmesi uygun gözüküyor. Kimler gelmek istiyorsa buraya kendi ismini ekleyebilir ve bize ulaşabilir

- Ankara Toplantısı için hedef noktalar planlanması
Ankara'da en fazla kutu, ODTÜ bölgesinde gözüküyor. Bu yüzden bizde hedef olarak ODTÜ ormanını seçtik. Bakalım 15 Mart günü orada kaç kutu bulabileceğiz göreceğiz. Akşam saatlerinde de Tunalı Hilmi taraflarına geçeceğiz.. Amaç diğer geocaching meraklıları ile buluşmak, tanışmak ve merak edenlere geocaching'i anlatmak

- Nisan ayı için, Makers ve CITO Etkinlikleri tarihleri belirlenmesi
Makers etkinliği için 2 Nisan tarihine karar verildi. Bu etkinliğin özelliği Geocaching kutusu yapmanın -farklı kutu yapmanın- ne gibi malzemelerle neler yapılabileceğini gösterebileceğiniz bir geocaching kutu hazırlama atölyesi gibi olacak.
CITO Etkinliklerini bizi geçen seneden beri takip edenler bilirler. Türkiye'nin ilk CITO etkinliğini geçen sene yapmıştık. Bu sene de CITO etkinliğimizle çevre bilincini arttırmak ve sosyal sorumlu oyuncular olduğumuzu göstermek istiyoruz. Eğer geçen seneki CITO'ya katılmak isteyip kaçırdıysanız bu sene sizi mutlaka yanımızda görmek istiyoruz...

- Boğaz Geocaching PowerTrail için rota ve kutu saklamak isteyenlerin belirlenmesi
Geocaching Powertrail'ler Amerika'da çok var. Bu özel hazırlanmış güzergahlarda bir kerede yüzlerce kutuyu bulabiliyorsunuz. Hasan'ın güzel projesi sonucunda umarız Boğaz Anadolu yakasında harika bir PowerTrail oluşacak. Şu anda proje başlamış durumda ve diğer oyuncuların katılımları bekleniyor... Özellikle Sevgi ve yeni oyunculardan saklama sayısı olarak süper bir sonuç bekliyoruz ;)

- Yeni tshirt uygulaması ve etkinlik tshirt baskısı
Bildiğiniz gibi etkinliklerde giymek üzere kendimize Geocaching Istanbul t-shirtleri yaptırmıştık. Etkinliklerde toplu fotoğraf çekimlerinde çok güzel bir görüntü sağlıyor. Bu seferki toplantımızda normal günlük yaşantımızda da giyebileceğimiz bir özel dizayn polo yakalı t-shirt yapılması fikri geldi. Bu konuda Ahmet bize en yakın zamanda bir örnek yapacak ve eğer beğenilirse o t-shirtlerden de yapabiliriz ;) Bakalım sonucu göreceğiz.. Top Ahmet ve Burçin'de...

- Danley'in geocaching kutularının kimlerin sahipleneceği (Danley yazın bizi terk ediyor :( )
Danley Türkiye'de geocaching'in yayılmasına katkıda bulunan grup üyelerimizden biri. Kısa bir süre sonra ailesi ile birlikte Kanada'ya taşınacaklar. Bu yüzden moralimiz bozulsa da Geocaching Türkiye grubu üyesi olarak Kanada'dan da bize bir sürü katkıda bulunacağına eminim. Istanbul'da sahip olduğu kutuları bize bırakmak istediğini söyledi. İşte kutuları ve yeni sahipleri ;)
- Afiş ve tanıtım broşürleri hakkında konuştuk
Şimdi dikkat ettim de, Geocaching tanıtım afişimizin fotoğrafını çekmemişim.  Ankara'ya afişimizi göndereceğiz, öğrencilerin ilgisini çekeceğini umuyoruz ;) Hazırlanmasında emeği geçen Nurgül'e tekrar teşekkür ediyorum. Belki bu sayede Ankara etkinliğimize bir sürü kişi gelir kim bilir? 


ve tabii ki en önemli konu

- Geocaching.com sitesinin türkçeleştirilmesi konusu konuşuldu. Resmi site türkçeleştirilme çalışması dün gece itibari ile başladı. Geocaching.com davetiyesi alınarak en kısa sürede türkçeleştirme başlanıyor. (bu arada omaggo benim geocaching.com sitesindeki takma adım) Bu arada bu iş oldukça zaman gerektirdiği için, çeviri konusunda yardım etmek isteyen herkese kapımızın açık olduğunu belirtmek isterim Daha fazla fotoğraf için Geocaching Türkiye facebook sayfamızı ziyaret edin ve bizi takip etmeyi unutmayınız ;)

Toplantılarımız herkese açık ücretsiz etkinliklerdir.


Bu arada merak edenler için, toplantılarımızda aktif olarak kutu peşinde koşmuyoruz. Eğer oyunu bilmiyorsanız sadece sizin için özel olarak hazırladığımız 2-3 kutuyu bulmanızı istiyoruz, ama zorlama yok. Bunu özellikle yazmak istedim çünkü bana soruyorlar. Hava çok soğuk bu havada dışarıda nasıl kutu arayacağız biz çok yorgun oluyoruz gelemeyiz vs.

Bizim etkinliklerimiz oyunun gelişmesine yönelik tanışma toplantılarıdır. Isteyen oyunu oynayabilir isteyen de bizle birlikte muhabbet eder ve diğer yeni oyuncularla tanışma fırsatı bulur.

Kısacası etkinliklerimiz doğa sever, teknoloji sever, içinde çocuk ruhu bulunan herkese açıktır. ;)

Bir sonraki etkinliğimiz:  15 Mart 2014 Ankara Etkinliği 

Görüşmek üzere...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...