OMActivities Etkinlik Takvimi

Etkinliklerinizi gönderin - Yukarıdaki Takvime ekleyelim !

28 Nisan 2014 Pazartesi

“İELEV International Football Cup” futbol turnuvası sonucları


İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle organize edilen “İELEV International Football Cup” futbol turnuvası sona erdi.Sağlıklı nesiller için sporla iç içe büyüyen gençler yetiştirmeyi amaçlayan İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı’nın (İELEV) gençlerin spor sevgisini desteklemek, sporun ve centilmen rekabetin keyfini ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı değerlerini yaşatmak amacıyla düzenlediği uluslararası futbol turnuvası İELEV International Football Cup sona erdi.


Bu yıl birincisi düzenlenen İELEV International Football Cup’a, Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İstanbul’dan 10 takımdan, yaşları 10-13 arasında değişen toplam 160 sporcu katıldı. 26 ve 27 Nisan 2014 tarihlerinde oynanan maçlar sonucunda İELEV International Football Cup 2014’ün şampiyonu Almanya’dan turnuvaya katılan Wilhelm- Löhe Schule oldu.İELEV International Football Cup ödül dağılımı aşağıdaki gibi gerçekleşti:

Birinci·  İELEV International Football Cup 2014 Şampiyonu: Wilhelm- Löhe Schule/ Almanya
İkinci ·   İELEV International Football Cup 2014 2.si: Bağcılar Eğitim Spor Kulübü/ İstanbul
Üçüncü·  İELEV International Football Cup 2014 3.sü: İELEV Özel Ortaokulu/ İstanbul


İELEV International Football Cup’a katılan diğer takımlar:
·         İELEV Özel 125.Yıl Ortaokulu/ İstanbul
·         Fenerbahçe Futbol Okulu/ İstanbul
·         Freie Waldorf Schule / Almanya
·         Performans Futbol Akademisi/ İstanbul
·         Süryani Kadim Vakfı/ İstanbul
·         Turgut Özal Ortaokulu/ İstanbul
·         Yakın Doğu Koleji/ KKTCBir Istanbul Erkek MEzunu olarak İELEV ve İELEV Eğitim Kurumları Hakkında biraz da bilgi verelim ;)

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı, İstanbul Erkek Lisesi’nde okumuş, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış ve Sarı Siyahlı camiaya toplumsal veya sportif alanlarda katkıda bulunmuş kişiler tarafından 20 Aralık 1982’de kurulmuş olan, ülkemize eğitim alanında katkı sağlamayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İELEV, eğitim anlayışının ve vizyonunun kökleri 1884 kuruluşlu İstanbul Erkek Lisesi’ne dayanan değerleri ışığında sürekli gelişimi ilke edinir. İELEV Eğitim Kurumları öğrenci, öğretmen ve çalışanları için Sarı Siyahlı olmayı hissetmek, kuruma yürekten bağlılık, yardımlaşma ve dayanışma bilincini de beraberinde getirir.

İELEV, temsil ettiği değerleri ve çok kültürlülüğe dayalı vizyonunu yeni kuşaklara taşımak, ülkemiz çocuklarının ve gençlerinin hiçbir ayırım yapmaksızın vakfın olanaklarından yararlandırılmalarına kalıcı bir katkıda bulunmak üzere özel eğitim sektöründe var olma kararı ile çalışmalarını sürdürür.
İELEV Eğitim Kurumlarında; eğitimde başarı geleneğini sürdürmenin yanı sıra, vefa, dayanışma anlayışı gelişmiş, adalet kavramını benimsemiş, mücadele ruhuna sahip, sorumluluk bilinci yüksek, cesur ve çalışkan, özgür ve analitik düşünürken ekip çalışmasına inanan, insana ve çevreye saygılı, evrensel değerlere sahip, demokratik ve laik dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek vazgeçilmez hedeflerdir.

Bu kültür ve değerleri yeni nesillere taşıyabilmek adına, 1996 yılında İELEV Özel İlköğretim Okulu’nu, 2005 yılında İELEV Özel Anaokulu’ nu ve 2006 yılında ise Acıbadem İlköğretim Okulu’nu eğitim camiasına kazandırılmıştır. Acıbadem İlköğretim Okulu, 2009-2010 ders yılında Nişantepe’deki yeni yerleşkesine geçmiş ve İstanbul Erkek Lisesi’nin kuruluşunun 125. yılı onuruna okulun adı “125. Yıl İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.


2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılacak olan İELEV Özel Lisesi’nde Gemischtsprachiges International Baccalaureate (GIB) Diploma Programı uygulanacak. İELEV Özel Lisesi, Almanca, İngilizce ve Türkçe eğitim verecek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...