OMActivities Etkinlik Takvimi

Etkinliklerinizi gönderin - Yukarıdaki Takvime ekleyelim !

19 Temmuz 2022 Salı

19 Temmuz 2022 Salı - Kütüphane ve türkçe kitap şoku

 Bugün Sarah'ın iş görüşmesi vardı. O yüzden kızlarla beraber biraz macera yapalım dedik. Tabii ki geocaching :D 

Kızlarla beraber kutu bulmak hoşuma gidiyor. Aslında onların bulması beni mutlu ediyor desem daha doğru olur. Bugün önce bisiklet mağazasına uğrayalım diye düşündüm ama gittiğimizde SALI günleri kapalı olduğunu öğrendim. 

Sonra sahile yürüyelim orada biraz yelkenlilere bakarız diye düşündüm. Ama tam gittiğimiz noktaya çok yakın bir geocache kutusu olduğunu (geocaching uygulamasını açınca) fark ettim. Yippieee... Kutumuzu bulduk ve sonra karnımız acıktığı için en yakın cafeye girip 2 tane muffin aldık. 

DIşarıda mı yiyelim derken. Bi baktık karşımızda semt kütüphanesi ve içeride de bir sürü çocuk. Aha! 

Aldık kukilerimizi kütüphanenin bahçesine gittik. Yedikten sonra içeriye bir bakalım acaba herkese açık bir aktivite mi diye kafamızı sokmaya karar verdik. 

Kapıdan girip biz geldik dediğimizde görevli kadın nereden geldiniz dedi. Istanbul dedik. Kadın demez mi benim de kız kardeşimin kocası DENİZLİ'li...Haydeee... Neyse efenim biz üye olduk. (ücretsiz) Haftanın iki günü salı ve cumaları çocuk günü. içerisi çocuklarla dolu. kütüphane cocuk şenliğine dönmüş durumda. Aha dedim süper :D

Sonra içeride kızlar zaman geçirirken ben de kütüphane bilgisayarından kitaplara bakayım belki türkçe kitap vardır diye arayayım dedim. 

Kütüphane sisteminde tüm kütüphaneler (9 tane) birbirine bağlı. Yani siz bu kütüphaneye girdiniz ama aradığınız kitap diğerinde o zaman isteyebiliyorsunuz ve kitabı buraya getiriyorlar. Arama sonucumda bir baktım en sevdiğim yazarın en sevdiğim kitabı...

Murat Menteş - Düblorün Dilamması Kanada'nın HAlifax kütüphane sisteminde var. Hobarassss... Şaşırdım yemin ederim.


Sonuç olarak. Bugün kütüphaneye kayıt olduk. Gün sonunda da ben sala kadar yüzdüm. Gel Git'in en verimli zamanında yani SAL'a mesafenin en kısa olduğu zamanda yüzdüğüm icin biraz kaytarmış oluyorum yani az kulaç atarak sala ulaşıyorum ama çaktırmayın. O kadar da olur...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...